Стандард

Смартфон

ТЕХНОЛОГИЈА

Следниот Lenovo Legion пристигнува на пролет

Влатко Зорба
Lenovo навести за својот нов гејмерски телефон на социјалната мрежа Weibo. Самиот „тизер“ само открива дека ладењето ќе биде главната карактеристика на уредот и дека...
ТЕХНОЛОГИЈА

Vivo патентирал телефон со флексибилен екран, кој се отвора кон надвор

Влатко Зорба
Производителите на телефони експериментираат со различни решенија кога станува збор за телефони со флексибилни екрани. Најновиот пример е во форма на патент на Vivo, за...
ТЕХНОЛОГИЈА

Xiaomi претстави концепт на телефон без порти и копчиња (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Xiaomi претстави нов концепт на паметен телефон со четиристран заоблен екран. Екранот е заоблен на 88 степени, без порти и хардверски копчиња. Од компанијата велат...
ТЕХНОЛОГИЈА

Redmi телефоните ќе имаат 108MP камери

Влатко Зорба
Лу Веибинг, генерален директор на брендот Redmi, навести дека годинава ќе пристигнат голем број телефони со сензори за камера од 100MP. Информациите доаѓаат откако моделот...
ТЕХНОЛОГИЈА

Наскоро доаѓа гејминг смартфонот Black Shark 4

Влатко Зорба
Извршниот директор на Black Shark сугерираше постоење на премиум телефон за игри Black Shark 4, посочувајќи ги неговите супериорни перформанси. Набргу потоа, телефонот се најде...