СТАНДАРД life

Камери

Шоубиз

Моника Белучи покажа што се случува зад камерата на снимање: Со неа е новиот партнер (ВИДЕО)

Radmila Tasevska
Моника Белучи важи за една од најубавите жени во светот. Познатата актерка Моника Белучи неодамна и официјално ја потврди врската со режисерот Тим Бартон, откако...
Шоубиз

Кејт Винслет: Воопшто не разбирам што е драмата со голотија пред камери

Urednik
Кејт Винслет беше добро забележана во филмот „Титаник“ од 1997 година, а освен историскиот момент и љубовната приказна, и денес се споменуваат сцените во кои...
ТЕХНОЛОГИЈА

Redmi телефоните ќе имаат 108MP камери

Влатко Зорба
Лу Веибинг, генерален директор на брендот Redmi, навести дека годинава ќе пристигнат голем број телефони со сензори за камера од 100MP. Информациите доаѓаат откако моделот...
КОМПАНИИ

Амазон постави термички камери во магацините за побрзо да ја мери температурата на вработените

msp-admin
Амазон започна да користи термички камери во своите магацини за да го забрза скринингот на работниците со треска што може да биде заразена од вирусна...
ТЕХНОЛОГИЈА

Технологијата на Sony ветува уште подобри слики со смартфон

msp-admin
Sony најави развој на нова структура на пиксели за сензори за мобилни телефони, што треба да доведе до уште подобри слики. Технологијата се нарекува 2×2...