СТАНДАРД life
Шоубиз

Кејт Винслет: Воопшто не разбирам што е драмата со голотија пред камери

Кејт Винслет беше добро забележана во филмот „Титаник“ од 1997 година, а освен историскиот момент и љубовната приказна, и денес се споменуваат сцените во кои таа е целосно гола.

Сепак, актерката е иритирана од ваквите прашања, особено во пресрет на новиот филм „Ли“ каде повторно ќе има секси сцени. Таа неодамна зборуваше за топлес кадрите, посочувајќи дека е непотребно да троши време на вакви прашања.

– Воопшто не разбирам што е драмата со голотија пред камери, не сакам да си ја трошам енергијата на такви работи, како и да си поставувам прашања што ќе мислат другите кога ќе ме видат топлес, открила таа за „Вог“ и потоа ја спомнала својата возраст.

– Се прифаќам себе си, мојата возраст и моето тело какви што се, па не ги замолив членовите на екипажот кои не беа директно вклучени во снимањето да го напуштат сетот кога ги снимавме голите сцени – рекла Кејт.

Инаку, актерката неодамна откри дека за време на раната кариера во Холивуд често ја прашувале за нејзината тежина на аудициите.

Поврзани вести

Водителката поднесе тужба против 50 Cent: Тврди дека тој и нанел сериозни и трајни повреди

Radmila Tasevska

Последното збогување на Сандра Булок со својот сакан

Urednik

Еден од најмистериозните холивудски актери продолжува да го крие полот и името на детето

Urednik