Таг : снимање

Забава

Започна снимањето на петтата сезона од серијалот „La casa de papel“

Stefanija Kuzmanovska
По кратката пауза поради пандемијата на коронавирус, започна снимањето на петтата сезона на популарната серија на Нетфликс „La casa de papel“, пренесува „Elle Espana“. Пандемијата...
МАГАЗИН

Фобијата на Шон Конери го отежнала снимањето на филмот „Џејмс Бонд“

Stefanija Kuzmanovska
Тајниот агент Џејмс Бонд е лик од романот на Иан Флеминг, а „Д-р Но“ е првиот филм од еден од најпопуларните серијали во светот. „Д-р...
Забава МАГАЗИН

Коронавирусот го откажа снимањето на серијата Пријатели

Кристина Денесовска
Долго очекуваното повторно собирање на Пријатели се одложува поради коронавирусот. Специјалната епизода требаше да се снима наредната недела во Калифорнија, а истата требаше да се...
Забава МАГАЗИН

Се откажува снимањето на Матрикс

Студиото Warner Bros во понеделникот објави дека го прекинува снимањето на продолжението на четвртото продолжение на Матрикс во кое глуми актерот Кијану Ривс и третото...
Забава МАГАЗИН

Поради коронавирусот откажано снимањето на холивудската серија во Хрватска

Снимањето на серијата Carnival Row во Дубровник е откажано поради пандемијата на коронавирусот, неофицијално пишуваат хрватските портали. Втората сезона на фантастичната серија на Амазон беше...
Забава МАГАЗИН

Мерил Стрип стана црвенокоса

Кристина Денесовска
Актерката Мерил Стрип ќе глуми во новиот филм The Prom, а за таа пригода го сменила и имиџот. Папараците неодамна ја фотографирале додека шетала на...
Забава МАГАЗИН

Погледнете како се снима „Матрикс 4“ со Кијану Ривс (ВИДЕО)

Елена Даскалова
Новиот дел на „Матрикс“ се снима во Сан Франциско, а Кијану Ривс, кој е ѕвезда на овој серијал, е забележан облечен во јакна, фармерки и...
Забава МАГАЗИН

Српскиот пејач Саша Ковачевиќ уапсен во Њујорк

Популарниот пејач Саша Ковачевиќ со својот брат Раде и својата екипа се упатил кон Домениканска Република за да сними спот. Меѓутоа, Ковачевиќ, наводно, е приведен...
Забава МАГАЗИН

Селена Гомез го враќа диско изгледот во мода

Убавата пејачка, овој пат, испирација нашла во седумдесетите. Селена Гомез моментално го снима новиот спот за една од песните од својот нов албум „Rare“, а...
Забава МАГАЗИН

Џејмс Корден прозборе за контроверзната снимка со Бибер

Бројни фанови на познатата емисија Carpool Karaoke на Џејмс Корден беа разочарани со снимката од снимањето на епизодата на шоуто во која гостувал Џастин Бибер...