Таг : Андроид 10

Технологија

Ажурирање до Android 10 прави проблеми на некои смартфони на Sony

Влатко Зорба
Новата верзија на Android 10 веќе е факт и многу паметни телефони уживаат во неговите нови карактеристики. Сепак, излегува дека заедно со позитивите, оперативниот систем...
Технологија

Note9 веќе ја добива стабилната верзија на Android 10 во Индија

Влатко Зорба
На крајот на ноември, Samsung го започна процесот на надградба на сериите Galaxy S10 на стабилната верзија на Android 10, кон средината на декември ова...
Технологија

Android 10 навлегува побрзо од претходните верзии

Влатко Зорба
Ажурирањата на Android 10 сега излегуваат многу побрзо и мобилната платформа се проширува на корисниците побрзо од претходните верзии. Ова е благодарение на Google и...