Стандард

Симчиќ

ЕКОНОМИЈА

Симчиќ: Улогата на автомобилот се менува со електрификацијата, автономијата и конекцијата

Влатко Зорба
„Со електрификацијата, автономијата и конекцијата се менуваат автомобилите, односно начинот на мобилност и давање услуги за олеснување на животот“. Ова е главната констатација на директорот...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!