СТАНДАРД life
Хороскоп

Жените родени под овие знаци често ја менуваат бојата на косата

Промената на бојата на косата често не е само козметичка одлука, туку и начин на изразување на личноста и стилот. Жените родени под три хороскопски знаци ја менуваат бојата на косата почесто од сите други знаци. Некои од нив сакаат да привлечат внимание со нова боја, за некои тоа е начин да се чувствуваат самоуверено, а некои едноставно уживаат во промената. Еве ги знаците.

Овен

Жените родени во знакот овен се динамични и страсни, а својата луда личност сакаат да ја покажат со бојата на косата. Брзо им здосадува една боја и сакаат да експериментираат за да ја најдат онаа што најмногу одговара на нивниот темперамент. За нив, честото менување на бојата на косата е начин да ја изразат слободата и да покажат доверба.

Близнаци

Жените родени во овој хороскопски знак се многу социјални и сакаат промени, па често ја менуваат бојата на косата за да се издвојат од толпата и да привлечат внимание. Сакаат да бидат тренди и да експериментираат со различни стилови, па на нив ќе видите светли и темни тонови, во зависност од нивното расположение и што им се допаѓа во тоа време.

Вага

Вагите ја сакаат убавината во сите облици. Тие често ја менуваат бојата на косата затоа што сакаат да се чувствуваат инспирирани и да изгледаат добро и постојано да ги изненадуваат сите околу нив. Сакаат да бидат многу елегантни, па затоа нема да избираат светли и живи бои, туку ги менуваат боите во рамките на нивната комфорна зона. Односно, ќе играат на сигурно и ќе ги изберат сите оние опции за кои се сигурни дека ќе им изгледаат добро.

Поврзани вести

Крајот на летото е тежок за овие хороскопски знаци

Urednik

Дневен хороскоп: Нестабилност за Раковите, Девиците бесрамно ќе флертуваат, а Стрелецот…

Urednik

ЛОШ ТЕМПЕРАМЕНТ И ПРОБЛЕМАТИЧЕН КАРАКТЕР: Многумина велат дека ова е најлошиот хороскопски знак

Urednik