Стандард

Гејтс

КОМПАНИИ

Гејтс против укинување на ограничувањата за патенти на вакцините против корона (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Американскиот милијардер Бил Гејтс го отфрли предлогот за укинување на ограничувањата за патенти на вакцините против коронавируси. Тој рече дека не верува дека интелектуалната сопственост...
БИЗЛАЈФ

Гејтс: Вакцината делува, ќе се чувствуваме понормално веќе на есен

Влатко Зорба
Книгата на Гејтс „Како да се избегне климатска катастрофа“ достигна број еден на листата на бестселери според „Њујорк Тајмс“. По тој повод даде интервју, но...
БИЗЛАЈФ

Гејтс прими втора доза на вакцина и откри дали ќе продолжи да носи маска

Влатко Зорба
Дали масовната вакцинација навистина ќе ги врати нашите животи во нормала или сепак ќе мора да носиме маски и да држиме дистанца некое време? Одговорот...
КОМПАНИИ

Гејтс: Ако не сте богати како Маск, не си играјте со биткоин

Влатко Зорба
Основачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс, рече дека не инвестирал во биткоин, бидејќи претпочита да инвестира во компании „кои прават некои производи“, како што се вакцината...
КРИПТОВАЛУТИ

Гејтс го смени мислењето за криптовалутите

Влатко Зорба
До пред неколку години, сопственикот на Мајкрософт, Бил Гејтс беше жесток критичар на криптовалутите, откако тој ги нарече шпекулативни инвестиции. Изгледа во меѓувреме малку ги...
КОМПАНИИ

Гејтс сака да инвестира 2 милијарди долари во борбата против климатските промени

Влатко Зорба
Основачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс, сака да инвестира вкупно 2 милијарди долари во следните пет години во проекти и стартап компании за да се избегнат...
БИЗЛАЈФ

Гејтс: Светот се соочува со 3 нови закани, не сме подготвени за ниедна (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Во разговор со јутуберот Дерек Милер, милијардерот Бил Гејтс ја изброи целата серија на катастрофи што му се закануваат на човештвото и за кои луѓето...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!