Стандард

Гејтс

КРИПТОВАЛУТИ

Гејтс го смени мислењето за криптовалутите

Влатко Зорба
До пред неколку години, сопственикот на Мајкрософт, Бил Гејтс беше жесток критичар на криптовалутите, откако тој ги нарече шпекулативни инвестиции. Изгледа во меѓувреме малку ги...
КОМПАНИИ

Гејтс сака да инвестира 2 милијарди долари во борбата против климатските промени

Влатко Зорба
Основачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс, сака да инвестира вкупно 2 милијарди долари во следните пет години во проекти и стартап компании за да се избегнат...
БИЗЛАЈФ

Гејтс: Светот се соочува со 3 нови закани, не сме подготвени за ниедна (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Во разговор со јутуберот Дерек Милер, милијардерот Бил Гејтс ја изброи целата серија на катастрофи што му се закануваат на човештвото и за кои луѓето...
БИЗЛАЈФ

5 книги кои му помогнале на Гејтс да ја надмине кризата

Влатко Зорба
Минатата година му донесе многу предизвици на светот, а основачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс зборува за книгите што му помогнале да зајакне во 2020 година...
БИЗЛАЈФ

Можна нова пандемија: Гејтс го предупредува светот за БИОТЕРОРИЗАМ

Влатко Зорба
Милијардерот Бил Гејтс во својот блог „GatesNotes“ наведува дека тажната реалност е дека Kовид-19 најверојатно не е последна пандемија. „Не знаеме кога и што ќе...
БИЗЛАЈФ

Што вели Гејтс: Kои професии ќе доминираат во иднина?

Влатко Зорба
Луѓето од областа на економијата, науката и инженерството ќе бидат најбарани во овој период, смета деловниот магнат, развивач на софтвер и филантроп Бил Гејтс. Гејтс,...
БИЗЛАЈФ

Гејтс: Сиромашните земји ќе добијат вакцини 6 до 8 месеци по богатите

Влатко Зорба
Посиромашните земји се соочуваат со, во најдобро сценарио, заостанување од шест до осум месеци зад побогатите земји во пристапот до вакцини против коронавирус за да...
БИЗЛАЈФ

Гејтс прими вакцина против Ковид-19: „Се чуствувам одлично…“ (ФОТО)

Влатко Зорба
Основачот на „Мајкрософт“ и милијардер, Бил Гејтс откри дека ја примил првата доза на вакцина против коронавирусот и им се заблагодари на сите луѓе кои...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!