Стандард
КРИПТОВАЛУТИ

Гејтс го „сруши“ биткоинот?

Биткоинот падна под 45.000 долари, откако минатата недела ја достигна највисоката вредност – 58.355 $.

Ова се случи откако милијардерот Бил Гејтс рече дека тој „не е фан на биткоинот“ затоа што претпочита да инвестира во производствени компании, пренесува „Телетрејдер“.

Најпознатата криптовалута во светот падна за 5,37 проценти, на 44.559,9 долари во 02:38 часот по источно време.

Вомоментов се тргува за 45.853 долари, според CoinMarketCap.

Поврзани вести

Биткоинот на чекор од 50.000 долари

Влатко Зорба

Bitcoin стигна до 34.544 долари на својот 12-ти роденден

Влатко Зорба

WallStreetBets ја зголемија цената на XRP

Влатко Зорба
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!