СТАНДАРД life

Гејтс

КОМПАНИИ

Гејтс препорачува пет книги кои му помогнале во оваа напорна година

msp-admin
Бил Гејтс, основачот на Microsoft, инаку познат како страствен обожавател на пишаниот збор, препорачува неколку книги кои му помогнале да ја мине оваа напната и...
КОМПАНИИ

Маск го престигна Гејтс: Промена на списокот милијардери, но Безос и понатаму УБЕДЛИВО најбогат

msp-admin
Сопственикот на компанијата „Тесла Моторс“ и „Спејс Х“, Илон Маск, го престигна основачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс, на списокот на милијардери на „Блумберг“ и стана...
ТЕХНОЛОГИЈА

Гејтс ја отвори душата: „Бев неверојатно љубоморен на Џобс“

msp-admin
За време на неодамнешно интервју, Бил Гејтс отворено изјави дека односот на јавноста кон големите техно компании мора да биде многу поостар и дека верува...
КОМПАНИИ

Гејтс: Тврдењето дека сум ја предизвикал пандемијата е глупаво

msp-admin
Бил Гејтс, американски претприемач и основач на „Мајкрософт“, рече дека теоријата на заговор дека бил вклучен во пандемијата од коронавирус со цел инјектирање на чипови...
КОМПАНИИ

Гејтс инвестира 125 милиони американски долари во лек против коронавирус

msp-admin
Фондацијата Гејтс е подготвена да инвестира големи пари во изнаоѓање лек за коронавирус. Милијардерот пред неколку дена во емисија објави дека неговата фондација планира да...
КОМПАНИИ

Гејтс: Вакцината против коронавирусот мора да биде глобално достапна

msp-admin
Животот може да се врати во нормала само откако вакцината против коронавирусот е глобално достапна, рече ко-основачот на Мајкрософт и филантроп, Бил Гејтс. Се очекува...
КОМПАНИИ

Гејтс: Кој и да има отворен систем, ќе биде во огромна предност

msp-admin
Бидејќи тензиите меѓу САД и Кина не се намалуваат, се почесто може да се слушнат гласини за трка за вооружување меѓу двете земји на полето...