Стандард

Џобс

КОМПАНИИ

Како односот „љубов-омраза“ помеѓу Џобс и Гејтс го поттикна успехот на Apple и Microsoft?

Влатко Зорба
Стив Џобс и Бил Гејтс започнаа да создаваат свои компании во повеќе или помалку исто време, што беше логичен катализатор за нивното ривалство. И, иако...
ТЕХНОЛОГИЈА

Гејтс ја отвори душата: „Бев неверојатно љубоморен на Џобс“

msp-admin
За време на неодамнешно интервју, Бил Гејтс отворено изјави дека односот на јавноста кон големите техно компании мора да биде многу поостар и дека верува...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!