СТАНДАРД life

книги

БИЗЛАЈФ

5 книги кои му помогнале на Гејтс да ја надмине кризата

Влатко Зорба
Минатата година му донесе многу предизвици на светот, а основачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс зборува за книгите што му помогнале да зајакне во 2020 година...
КОМПАНИИ

Бафет има 90 години и 85 милијарди долари во џеб: Овие 4 книги радикално му го смениле животот

msp-admin
Инвестициите никогаш не запираат, дури и кога има кризни години, прашање е само кои средства како котираат во даден момент. Грешки прават дури и најдобрите,...
КОМПАНИИ

Гејтс препорачува пет книги кои му помогнале во оваа напорна година

msp-admin
Бил Гејтс, основачот на Microsoft, инаку познат како страствен обожавател на пишаниот збор, препорачува неколку книги кои му помогнале да ја мине оваа напната и...
ЕКОНОМИЈА

Отплатил долг од 29.000 долари, а заштедил 100.000 долари, поради овие книги

Stefanija Kuzmanovska
Тод Кунсман, основач на блогот за лични финансии Invested Wallet, во 2014 година имал 29.000 долари долг и работел работа на која заработувал помалку од...