СТАНДАРД life

Форбс

КОМПАНИИ

Сопственикот на „Louis Vuitton“ е новиот најбогат човек на светот

Оваа недела првото место на „Форбс“ листата на најбогати луѓе во светот го зазеде Бернард Арно, француски бизнисмен кој е сопственик на корпорацијата Louis Vuitton...
БИЗЛАЈФ

Објавен списокот на најплатени спортисти за 2020 година

Sвездата на мешаните боречки вештини, Конор МекГрегор од Ирска, е најплатениот спортист за 2020 година со заработка од 180 милиони долари, објави американскиот магазин „Форбс“....
КОМПАНИИ

„Форбс“: Наследникот на „ДМ“ е најмладиот милијардер во светот

Влатко Зорба
Германски тинејџер стана најмладиот милијардер во светот, според списокот на милијардери објавен вчера од „Форбс“. Кевин Дејвид Леман вреди 3,3 милијарди долари откако од татко...
КОМПАНИИ

„Форбс“ објави листа на градови каде живеат најмногу милијардери

Влатко Зорба
Покрај списокот на најбогати луѓе во светот, угледниот магазин „Форбс“ објави и список со десет градови кои имаат најмногу милијардери. На прво место е Пекинг,...
КОМПАНИИ

Безос повторно е на врвот на светот: Му „бега“ на Маск за 6 милијарди долари

Влатко Зорба
Елон Маск неодамна го „смени“ шефот на „Амазон“, Џеф Безос од тронот на списокот на најбогати луѓе на планетата. Сепак, таа среќа не траеше долго,...
КОМПАНИИ

Само милијардерите ќе ја паметат годинава по добро

msp-admin
Милијардерите во светот оваа година станаа побогати за 1,9 трилиони долари, пишува магазинот Forbes. Нивното богатство до 11-ти септември достигна 11,4 билиони долари, што е...
ЕКОНОМИЈА

„Форбс“: Најбогатиот Французин, стана уште побогат

Берта Китинска
Шефот на францускиот концерн за производство на луксузна стока, Луј Витон Мо Хенеси (ЛВМХ), Бернард Арно, најбогатиот Французин, минатата недела го зголеми своето богатство за...
ТЕХНОЛОГИЈА

5 технолошки трендови за кои треба да бидеме подготвени во 2021 година

msp-admin
Американското деловно списание „Форбс“ издвои пет технолошки трендови за кои смета дека треба да бидеме подготвени во 2021 година и кои можат да обезбедат адекватен...