26.8 C
Скопје
24 септември, 2023
СТАНДАРД life

Конор МекГрегор

БИЗЛАЈФ

Објавен списокот на најплатени спортисти за 2020 година

Sвездата на мешаните боречки вештини, Конор МекГрегор од Ирска, е најплатениот спортист за 2020 година со заработка од 180 милиони долари, објави американскиот магазин „Форбс“....