Стандард

Градови

БИЗЛАЈФ

Кои се најдобрите земји за пензија во 2021 година?

Влатко Зорба
Бидејќи пандемијата ги нарушува пензиските планови на милиони луѓе, многумина може да размислат да се преселат во странство за да ги поминат своите златни години,...
БИЗЛАЈФ

Колку време треба да штедите за да купите недвижен имот во најголемите градови во светот?

Влатко Зорба
Порталот Bright Side создаде хипотетичка ситуација и пресмета колку години луѓето што живеат во различни земји ќе треба да работат за да заштедат доволно пари...
БИЗЛАЈФ

Прогласени најдобрите градови за работење од далечина, неколку се од соседството

Влатко Зорба
Најдобар град за далечинско работење во светот за 2021 година е главниот град на Естонија, Талин. Во него, дигиталната економија напредува и 99% од јавните...
КОМПАНИИ

Кои ќе бидат најпосакувани градови за живеење во постпандемискиот свет?

msp-admin
Со месеци, богатите ги напуштаат градовите заради континуираната состојба со коронавирусот. Според новото истражување, цените на првокласните имоти во поголемите градови низ светот паднале, но...
ТЕХНОЛОГИЈА

Кои се најпаметните градови во светот?

msp-admin
Градовите ширум светот сѐ повеќе се натпреваруваат во тоа кој повеќе ќе ја прифати и ползува современата технологија, според швајцарската анализа објавена во време на...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!