Стандард
БИЗЛАЈФ

Прогласени најдобрите градови за работење од далечина, неколку се од соседството

Најдобар град за далечинско работење во светот за 2021 година е главниот град на Естонија, Талин.

Во него, дигиталната економија напредува и 99% од јавните услуги се достапни на Интернет 24 часа на ден.

Покрај тоа, трошоците за живот се релативно ниски, според креаторите на рангирањето „Big 7 Travel“.

Различни фактори се разгледуваат за неговата компилација, како што се трошоци за живот, брз Wi-Fi, удобности – како паркови и ресторани и други.

Талин се наоѓа на јужниот брег на Финскиот Залив и е основан во 13 век. Неговиот стар град е светско наследство на УНЕСКО.

Погледнете ги Топ 20-те најдобри градови за работа од далечина оваа година:

1. Талин, Естонија
2. Тбилиси, Грузија
3. Белград, Србија
4. Бали, Индонезија
5. Чианг Маи, Тајланд
6. Берлин, Германија
7. Сингапур
8. Буенос Аирес, Аргентина
9. Ханој, Виетнам
10. Љубљана, Словенија
11. Ванкувер, Канада
12. Санкт Петербург, Русија
13. Истанбул, Турција
13. Остин, Тексас
15. Шангај, Кина
16. Солун, Грција
17. Малта
17. Вилнус, Литванија
19. Плаја дел Кармен, Мексико
20. Киев, Украина

Поврзани вести

Мајами го интегрира Биткоин во својот општински систем (ВИДЕО)

Влатко Зорба

5 карактеристики типични за најбогатите луѓе во светот

Влатко Зорба

7 начини на кои губиме пари секој ден, а не сме ни свесни за тоа

Влатко Зорба
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!