СТАНДАРД life

Барселона

БИЗЛАЈФ

Зошто Меси треба да плати 135 милиони евра данок повеќе во Шпанија?

Влатко Зорба
„Ел Мундо“ пред само неколку дена објави детали од договорот на Лионел Меси со Барселона. Вреди 555 милиони евра, или 671 милиони долари за период...
БИЗЛАЈФ

Најдобрите 20 фудбалски тимови изгубија 2 милијарди евра, Барселона води по приходи

Влатко Зорба
Најдобрите 20 фудбалски тимови во Европа изгубија 2 милијарди евра поради пандемијата на КОВИД-19, пишува „Атлетик“, повикувајќи се на извештај на „Делоит“. Првото место е...
КОМПАНИИ

Тајсон ја полни касата на Барсa, канабисот е „виновен“ за сè!

msp-admin
Кризата предизвикана од пандемијата на коронавирус ќе ја погоди силно Барселона каде превирањата во администрацијата се во тек. Затоа клубот одлучи да ги продаде правата...
КОМПАНИИ

Откажано годинешното издание на мобилниот Конгрес во Барселона

msp-admin
После неколку денови неизвесност и лавина од вести за повлекување на некои од најголемите компании во светот, организаторите на мобилниот Конгрес во Барселона донесоа тешка...