Таг : Барселона

Фудбал

Меси повеќе не сака да соработува со претседателот на Барса

Влатко Зорба
Евентуалното заминување на Лионел Меси од Барселона стана една од поважните теми во Шпанија во последните неколку дена. Којзнае колку пати се појавија шпекулации дека...
Фудбал

Со продажба на токени, Барса заработи 1.2 милиони евра за само два часа

Влатко Зорба
Фудбалскиот клуб Барселона заработи 1,2 милиони евра во понеделникот со продажба на „фан-токени“. Клубот го продаде целиот износ од 600.000 токени за помалку од два...
Фудбал

Судот донесе одлука: Нејмар ѝ должи на Барселона 7 милиони евра

Stefanija Kuzmanovska
Шпански суд донесе пресуда дека бразилскиот фудбалер Нејмар е должен да плати скоро седум милиони евра на поранешниот клуб Барселона, а сето тоа заради трансферот...
Фудбал

Тренерот на Барса за новиот формат на ЛШ: Многу лошо, не само за нас, за сите

Влатко Зорба
Кике Сетиен денеска одржа прес-конференција пред гостувањето против Севиља, кој е закажан за утре во 22 часот како дел од 29-то коло од Ла Лига....
Фудбал

Барселона, Реал Мадрид и половина милијарди евра: Шпанците ќе ги гледаме секој ден

Шпанското првенство ќе се врати на 12 јуни, а натпреварите ќе се играат секој ден. Вклучувајќи во понеделник, најмалку популарен ден за фудбалот таму. Датумот...
СПОРТ

Нејмар се откажува од 100 милиони евра за да дојде во Барселона

Stefanija Kuzmanovska
Колку жестоко сакаше да си замине, толку многу се чини се покаја. Бразилецот Нејмар, кој го замени дресот на Барселона пред две години со оној...
Компании и пазар

Тајсон ја полни касата на Барсa, канабисот е „виновен“ за сè!

Влатко Зорба
Кризата предизвикана од пандемијата на коронавирус ќе ја погоди силно Барселона каде превирањата во администрацијата се во тек. Затоа клубот одлучи да ги продаде правата...
Фудбал

Барселона и Реал изгубија 18 милиони евра поради откажување на Интернационалниот Куп на шампиони

Влатко Зорба
Интернационалниот Куп на шампиони (ИКШ), турнир на кој се подготвуваат најголемите фудбалски клубови од летото 2013 година, е откажан поради коронавирусот, што ќе им зададе...
Фудбал

Шпански медиуми: Пике ја напушта Барса, Шакира одбрала нов клуб!

Влатко Зорба
Ако им веруваме на одредени шпански медиуми, Барселона ќе загуби еден од своите клучни играчи, Жерард Пике, во текот на летото. Според „Дон Балон“, Пике...