Таг : Тајсон

Други спортови

Тајсон дефинитивно се враќа во рингот, познат датумот и ривалот

Влатко Зорба
Мајк Тајсон, легендарниот боксер и поранешен светски шампион во супер тешка категорија, ќе се врати на рингот за дуел против Рој Џонс. Американскиот боксер ќе...
Други спортови

Тајсон покажа во каква форма е во ново брутално ВИДЕО

Влатко Зорба
Легендарниот Мајк Тајсон покажа ново видео од свој тренинг, што со секој изминат ден го приближува до посакуваното враќање во рингот. Овој пат, поранешниот апсолутен...
Други спортови

Пронајден достоен противник: Тајсон закажа меч со ајкула

Stefanija Kuzmanovska
Мајк Тајсон, легендарниот американски боксер, одлучи да ги „одмери силите“ со ајкула. Некогаш најдобар боксер на светот, ќе биде гостин на „Неделата на ајкулите“ на...
МАГАЗИН

Неверојатната физичка трансформација на некогашниот најсилен човек на планетата (ФОТО/ВИДЕО)

Stefanija Kuzmanovska
Само пред некој ден, Мајк Тајсон објави видео на кое тренира и ги воодушеви обожавателите на социјалните медиуми. Имаше многу реакции и неговото видео беше...
Компании и пазар

Тајсон ја полни касата на Барсa, канабисот е „виновен“ за сè!

Влатко Зорба
Кризата предизвикана од пандемијата на коронавирус ќе ја погоди силно Барселона каде превирањата во администрацијата се во тек. Затоа клубот одлучи да ги продаде правата...
Забава

Мајк Тајсон го нокаутираше Еминем (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Боксерската легенда, Мајк Тајсон има главна улога во новото видео на Еминем. Поранешниот светски шампион во тешка категорија ја нокаутираше рап-sвездата во спотот за неговиот...