СТАНДАРД life

Кафуле

Шоубиз

Тајсон отвори кафуле во Амстердам: „Отсекогаш сакав да бидам во бизнисот со канабис“

Urednik
Поранешниот американски професионален боксер Мајк Тајсон (57) во средата го одржа официјалното отворање на своето кафуле во центарот на Амстердам, каде е дозволена продажба на...
ЕКОНОМИЈА

Со законските измени: Рестораните кои ќе прават свадби ќе бидат затворени на 30 дена

Берта Китинска
Инспекторите ќе може да затвораат објекти и да наплаќаат казни на самото место, од моментот кога измените и новите мерки ќе стапат на сила, тие...
ЕКОНОМИЈА

Дали угостителите ќе работат и по 22 часот, Комисијата за здравство ќе одлучи

Министерот за економија Крешник Бектеши соопшти дека Комисијата за заразни болести денеска на седница треба да ги разгледа новите протоколи според кои, угостителските објекти ќе...