Стандард

Комисија

ЕКОНОМИЈА

Еуромакс ќе ја обжали повторената одлука на Државната комисија и непочитувањето на пресудата на Управниот суд

Влатко Зорба
Еуромакс објавува дека Државната комисија на Северна Македонија ја занемари конечната одлука на Вишиот управен суд на Република Северна Македонија, што е во корист на...
ЕКОНОМИЈА

По новите мерки: Музичарите со песна ќе протестираат, угостителите доброволно ќе ги затворат објектите

Берта Китинска
По донесена најновите владини мерки, од Независната угостителска комора изјавија: Не ни требаат крпеници од протоколи, доброволно ќе ги затвориме објектите на две недели. Од...
ЕКОНОМИЈА

ССК бара протоколи за прослави во угостителски објекти

Туристичко-угостителската комора (ТУК) при Сојузот на стопански комори на Македонија (ССК) денеска одржа состанок со Комисијата за заразни болести на која угостителите повторно ја искажаа...
ЕКОНОМИЈА

Дали угостителите ќе работат и по 22 часот, Комисијата за здравство ќе одлучи

Министерот за економија Крешник Бектеши соопшти дека Комисијата за заразни болести денеска на седница треба да ги разгледа новите протоколи според кои, угостителските објекти ќе...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!