СТАНДАРД life

Делојт

ЕКОНОМИЈА

Deloitte: Над половина од финансиските директори во Македонија очекуваат раст на невработеноста

Влатко Зорба
Вкупно 57 отсто од финансиските директори во Северна Македонија очекуваат раст на стапката на невработеност и сметаат дека годината која е пред нас не е...
БИЗЛАЈФ

Најдобрите 20 фудбалски тимови изгубија 2 милијарди евра, Барселона води по приходи

Влатко Зорба
Најдобрите 20 фудбалски тимови во Европа изгубија 2 милијарди евра поради пандемијата на КОВИД-19, пишува „Атлетик“, повикувајќи се на извештај на „Делоит“. Првото место е...