Стандард

огласи

ЕКОНОМИЈА

Активни 4.842 огласи, најмногу се бараат работници во продажба и услужни дејности

Според огласите кои се објавени се бараат доставувачи, месари, комерцијалисти, работници за во маркети, фармацевти, курири… Според огласите кои се објавени на социјалните мрежи и...
ЕКОНОМИЈА

Слободни 5.000 работни места, се бараат работници и во време на епидемијата од коронавирусот

Берта Китинска
Директорката на Агенцијата за вработување, Билјана Јовановска во гостувањето на ТВ Сител во емисијата „Ја сакам Македонија“, изјави дека по стабилизирањето по епидемијата со коронавирусот...
ЕКОНОМИЈА

И во време на корона во Македонија се вработува

Берта Китинска
Епидемијата на коронавирусот предизвика и епидемија на откази во Македонија. Голем дел од занаетчиите, угостителите ги затворија своите дуќани по одлуката на Владата, со цел...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!