Стандард

труд

ЕКОНОМИЈА

Слободни 5.000 работни места, се бараат работници и во време на епидемијата од коронавирусот

Берта Китинска
Директорката на Агенцијата за вработување, Билјана Јовановска во гостувањето на ТВ Сител во емисијата „Ја сакам Македонија“, изјави дека по стабилизирањето по епидемијата со коронавирусот...
АНАЛИЗИ

Трудот ја зголемува силата за сметка на капиталот по пандемиите

msp-admin
Додека Црната смрт ја косеше Европа во 1348 и 1349 година, работниците од целиот континент открија дека имаат власт за прв пат во својот живот....
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!