СТАНДАРД life
Секс и врски

Поза во кревет која на жените им гарантира врвен оргазам, а мажите не можат да ја поднесат

Бројките велат дека повеќето мажи, околу 90 отсто од нив, доживуваат оргазам за време на сексот. Жените ја достигнуваат кулминацијата само во околу 50 проценти од случаите. Неправедно, нели…

Значи, јасно е дека на жените често им е потребна мала дополнителна помош за да доживеат „мала смрт“, како што Французите го нарекуваат оргазмот.

Добрата вест е што се чини дека една поза е направена за тоа – точката G се стимулира полесно, па жената може полесно и побрзо да доживее оргазам.

Таа поза е таканаречената „обратна каубојка“ – жената седи врз мажот, но свртена кон неговите стапала.

Лошата вест е што друга студија покажува дека оваа поза е меѓу најомразените кај мажите. Не ја сакаат оваа поза во сексот, а најчесто објаснување е дека таа е премногу чудна.

Сепак, тоа не е причина да не зборувате за вашите омилени пози и да пробате нешто ново, бидејќи никогаш не знаете, можеби токму таа поза ќе стане омилена и на вас и на вашиот партнер.

Овие секс пози не им се допаѓаат на мажите, а некои дури и се плашат од нив!

Поврзани вести

2 причини зошто на жените по 40-тата не им е лесно да најдат љубов

Urednik

Што се случува во телото ако немате секс барем еднаш неделно?

Urednik

Мистеријата на неверството: Ова е главната причина зошто мажите изневеруваат совршени жени

Urednik