Стандард

Промени

ЕКОНОМИЈА

Промени во органите на управување и раководење на ПроКредит Банка

Влатко Зорба
ПроКредит Банка на веб страната на Македонска берза, во согласност со законската регулатива, ги објави промените во органите на управување и раководење. НБ на РСМ...
ТЕХНОЛОГИЈА

Коронавирусот го промени начинот на кој ги користиме апликациите за состаноци

msp-admin
Коронавирусот има драматично влијание врз начинот на кој луѓето ја користат апликацијата Тиндер, рече шефот на Тиндер и тие промени би можеле да одговараат на...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!