Таг : Доналд Трамп

Некатегоризирано

Трамп предупреди, Меган и Хари ќе мора сами да си го платат обезбедувањето

Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган не планираат да бараат од американската влада помош околу трошоците за своето осигурување, соопштија вчера нивните портпароли. Ваквата...
Забава МАГАЗИН

Индија полуде по Меланија Трамп, ја дочекуваа со овации и билборди (ФОТО)

Елена Даскалова
Претседателот на САД, Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија се во официјална посета на Индија. За оваа земја може да се каже дека повеќе ја...
Забава МАГАЗИН

Трамп им се пожалил на Оскарите за филмот Паразит

Кристина Денесовска
Претседателот на САД, Доналд Трамп, не му се допаднало тоа што овогодинешниот добитник на Оскар за најдобар филм е остварувањето кое доаѓа од Јужна Кореја....
Регион

Трамп го скицираше епилогот на дијалогот меѓу Косово и Србија, вели Тачи

Александар Тодески
Косовскиот претседател Хашим Тачи смета дека претседателот на Соединетите Амрикански Држави Доналд Трамп покажал големо внимание за јакнењето на мирот и стабилноста во Западен Балкан,...
Вести

Тим од звучни имиња ќе го бранат Трамп на судењето за импичментот

Американскиот претседател Доналд Трамп избра правен тим од бранители со звучни имиња, долгогодишни експерти и адвокати, кои ќе го застапуваат во судењето за импичмент од...
Забава МАГАЗИН

Откриена причината поради која Меган и Хари ја одложуваат преселбата во Лос Анџелес

Меган Маркл и принцот Хари наводно сакаат да се преселат во Лос Анџелес, но откако ќе му заврши мандатот на Доналд Трамп како претседател на...
Вести СВЕТ

Претставничкиот дом му ги ограничи воените ингеренции на Трамп

Претставничкиот дом на американскиот Конгрес синоќа изгласа резолуција, со која се ограничува претседателот Доналд Трамп да почне војна против други држави без одобрување и дебата...
МАКЕДОНИЈА

Атанасовски: Иран и САД не би оделе кон избрзани чекори како војна, тоа е кревок регион

Аналитичарот Благојче Атанасовски смета дека ако се случи копнена инвазија на САД во Иран, не би се знаело колку жртви би имало. „Сметам дека и...
Вести

Трамп: Се прави проценката на жртви и штети, ние имаме најмоќна војска насекаде во светот

Претседателот на Соединетите американски држави, Доналд Трамп се јави на Твитер по иранскиот напад на базите со американски војници во Ирак. Тој најави изјава за...
Вести СВЕТ

Комитетот на Претставничкиот дом на САД ги одобри обвинувањата против Трамп

Комитетот на Претставничкиот дом на САД ги одобри обвинувањата за злоупотреба на службената должност и опструкции против американскиот претседател Доналд Трамп. Конгресниот судски комитет гласаше...