Таг : Меланија Трамп

Забава МАГАЗИН

Ја нападнаа Меланија поради слика, па таа им одговори како вистинска дама

Меланија Трамп на Твитер објави фотографии од изградбата на тениското игралиште во Белата куќа. Таа носи заштитен шлем и заедно со проектантите ги разгледува нацртите....
Забава МАГАЗИН

Индија полуде по Меланија Трамп, ја дочекуваа со овации и билборди (ФОТО)

Елена Даскалова
Претседателот на САД, Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија се во официјална посета на Индија. За оваа земја може да се каже дека повеќе ја...
Вести

Словенечки новинар осуден за клевета за текст за таткото на Меланија Трамп

Влатко Зорба
Словенечкиот новинар и публицист Бојан Пожар мора јавно да му се извини и да му исплати отштета од 5.000 евра за клевета на Виктор Кнавс,...
Забава МАГАЗИН

Тајните од Белата куќа: Меланија не сака да спие со него

Сопругата на американскиот претседател Доналд Трамп, Меланија ја сметаат за една од најтаинствените, тивки и внимателни дами кои САД ги имал. И покрај фактот дека...
Забава МАГАЗИН

Меланија Трамп ја покажа празничната декорација на Белата куќа

Елена Даскалова
Меланија Трамп ги објави новите новогодишни декорации во Белата куќа. Оваа година доминира белата боја, а секако, вклучени се и црвената и сината боја. View...