Таг : убиство

Хроника

Девојка од Турција со нож се обидела да убие момче во Гостивар

Берта Китинска
Дваесет и четиригодишна турска државјанка е осомничена за обид за убиство во Гостивар. Основното јавно обвинителство од Гостивар денеска соопшти дека е донесена наредба за...
Хроника

„Зиртаре“: Македонски борач е еден од убиените во казиното во Блаце

Берта Китинска
Албанскиот медиум „Зиртаре“ објави дека младиот борач Бунјамин Нуиши, кој беше член на боречкиот клуб Тефејуз бил убиен во нападот на казиното во Блаце. Нуиши...
Хроника

Кривична за кичевчанец за убиство

Влатко Зорба
Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“, Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за општ и насилен криминал во координација со Одделението за...
СВЕТ

Ен Би Си њуз: Израел им помогнал на САД за убиството на Сулејмани

Ивана Рамаданова
Израелските разузнавачки служби им помогнале на американските сили да го лоцираат и убијат командантот на иранската војка Касим Сулејмани, давајќи им важни информации за неговото...
Вести

Папата Франциск повика на дијалог и воздржаност по убиството на Касим Сулејмани

Влатко Зорба
Папата Франциск денеска повика на дијалог и воздржаност, два дена по убиството на иранскиот генерал Касим Сулејмани во Ирак. На денешната молитва во Ватикан, Папата...
Забава МАГАЗИН

Актерката од „Капетан Америка“ ја заклала мајка си, поводот непознат

Елена Даскалова
Актерката Моли Фицџералд (38) е уапсена на 31 декември, откако полицијата открила дека со нож ја избодела нејзината мајка. Инцидентот се случил на 20 декември...
Регион

Покренати обвиненија за помагање во убиството на Ивановиќ

Влатко Зорба
Специјалниот обвинител на Косово Сула Хоџа покрена обвиненија против косовските Срби, Недељко Спасоевиќ и Марко Рошиќ, за помагање во убиството на косовскиот политичар Оливер Ивановиќ,...
Хроника

Уапсен третообвинетиот за убиството на Никола Саздовски – Саздо

Влатко Зорба
Германската полиција го приведе Јетон Љужа кој е третообвинет напаѓач на Никола Саздовски – Саздо кој почина од повредите. Обвинетиот Љужа за кого полицијата распиша...
Вести СВЕТ

Извади пиштол и ладнокрвно уби бездомничка (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Бездомничката Зилда Енрике дос Сантос Леандро (31) од Рио де Жанеиро брутално е убиена неколку секунди откако на улица запрела маж и од него барала...