СТАНДАРД life

Џамбазов

МК Сцена

Лила на промоција кај Џамбазов: „Каква е оваа ситуација?“

Radmila Tasevska
Игор Џамбазов заедно со музичарот Игор Атанасовски (Гуру Харе), синоќа го промовираа нивниот заеднички албум „Првите триесет“. Џамбазов настанот го направи троен, освен на албумот,...
ЕКОНОМИЈА

Џамбазов: НЕ Е ТОЧНО дека „Брачна игра“ не вратила ниту денар на Еуростандард

Влатко Зорба
„Денес низ медиумите осамна соопштение од страна на оштетените штедачи од Еуростандард банка, во кое е спомнато и моето име. Во него се изнесени аргументи,...