СТАНДАРД life

Urednik

МК Сцена

Парлов, тату мајстор: Основата на добрата тетоважа е кога ќе се послуша артистот за изгледот на дизајнот

Urednik
Секој човек има различен праг на толеранција. Јас би рекол дека има болка, но издржлива. Хигиената е на прво место, се отвара игла за секој...
Стил

Во луксузна бунда на ревија: Поранешната прва дама на Франција го прифати новиот тренд

Urednik
Кога не се појавува во кампањите на дизајнерските брендови, сестраната Карла Бруни ги поддржува во улога на славна гостинка на модни ревии. Оваа поранешна прва...
Шоубиз

Роберт Де Ниро: Јас сум 80-годишен татко и тоа е одлично

Urednik
Американскиот актер Роберт де Ниро во ново интервју зборуваше за својата најмлада ќерка, опишувајќи го искуството да се биде 80-годишен татко како „одлично“. Двократниот оскаровец...
Храна

Рецепт за турски менемен: Се служи како појадок, но вие сами одлучете кога ќе го јадете

Urednik
Се надеваме ќе ви се допадне рецептот за овој турски специјалитет – менемен. Покрај тоа што е едноставен за правење, комбинацијата од пиперки, домати, со...
Здравје

Се чувствувате преоптоварено? Овој зеленчук ќе ви помогне при замор и несоница

Urednik
Спанаќот е суперхрана која се повеќе ја препорачуваат експертите, бидејќи во последно време се повеќе се зборува за важноста на магнезиумот и начините да се...
Шоубиз

🎥Како изгледа внатрешноста на продавница со потпис на Анџелина Џоли

Urednik
Иако претходно откри дека баш и не ја интересира модата, Анџелина Џоли отсекогаш била позната како актерка со добар стил. Нејзините комбинации ретко беа екстравагантни,...
Шоубиз

📷Петгодишната ќерка на Кајли Џенер го украде шоуто на модната недела во Париз

Urednik
Како најдобра можна придружничка на овогодинешната модна недела во Париз, Кајли Џенер ја донесе својата петгодишна ќерка Сторми, а таа сериозно ја сфати нејзината улога....
Стил

📷Елегантниот боб на познатата русокоса е најдоброто решение за дамите над 50 години

Urednik
Актерката Наоми Вотс со години му е верна на бобот во различни варијанти, а на премиерата на новата сезона „Fued: Capote Vs. The Swans“ во...
Здравје

ОД ДИЈАГНОЗА ДО РЕШЕНИЕ: НОВИ СПЕЦИЈАЛИЗИРАНИ ЦЕНТРИ ВО „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“

Urednik
Три нови специјализирани центри, кои нудат целосен третман на пациентите од дијагноза до решение, официјално почнаа да функционираат во Клиничката болница „Аџибадем Систина“. Концептот на...