СТАНДАРД life

Штип

Балкан микс

Данијела Мартиновиќ објави емотивно ВИДЕО од Македонија со посебна личност и ги трогна нејзините следбеници

Urednik
Пејачката Данијела Мартиновиќ на својот Инстаграм профил сподели емотивен момент од концерт во Штип, Македонија. Имено, на сцената и пришол млад човек со Даунов синдром...
ЕКОНОМИЈА

Со фалсификат потпис грчката компанија „Интраком“ оштетена за 2 милиони евра!

Влатко Зорба
Во последниот број, неделникот Фокус открива афера која дава сосема нова димензија за причините зошто доцни изградбата на штипската болница. Според документи до кои дошол...
ЕКОНОМИЈА

Бектеши: Парите предвидени за изградба на карго –аеродромот во Штип ќе се пренаменат за изградба на училишта и градинки

Берта Китинска
Министерот за економија Крешник Бектеши денеска оствари работен состанок со менаџментот на ТАВ Македонија. Министерот Бектеши информираше дека во текот на минатата година Министерството за...