Таг : Болница

Забава

Се огласи Богдана од болница: Додека сите слават во вилата Ражнатовиќ, еве како се чувствува таа

Stefanija Kuzmanovska
Богдана и Вељко Ражнатовиќ денеска го добија синот Жељко, па семејствата Ражнатовиќ и Родиќ прославуваат на големо. Прославата во моментов се одржува во вилата Ражнатовиќ,...
МАКЕДОНИЈА

Андоновски: Потребна е повисока медицинска култура и совест, само така ќе се заштити здравјето на децата

Берта Китинска
Здравствените предлози се веќе дадени на надлежните како да биде организирано работењето на градинките, но кога станува збор за подредувањето и структуирањето на постапките на...
СВЕТ

По грешка отпуштени повеќе од 1600 пациенти од психијатриска болница во Велс

Берта Китинска
„Грешка што не требаше да се случи“, така Комитетот за здравство во Велс ја карактеризираше одлуката на менталните болници да отпуштат 1.694 пациенти среде пандемијата...
Фудбал

Алесандро Дел Пјеро заврши во болница

Stefanija Kuzmanovska
Прославениот италијански фудбалер Алесандро Дел Пјеро им се обрати на своите фанови од болницата. Поранешниот капитен на „Азурите“ и Јувентус објави слика откако беше хоспитализиран...
МАКЕДОНИЈА

Д-р Арсенков: За два до три пати е зголемен бројот на пациенти со ургентна патологија во стара Градска болница

– За два до три пати е зголемен бројот на пациенти со ургентна патологија на Универзитетската клиника по хируршки болести „Свети Наум Охридски“ – Скопје,...
МАКЕДОНИЈА

Нови девет лекари и 12 медицински сестри почнуваат со работа во болницата во Куманово

Нови девет лекари и 12 медицински сестри од денеска почнуваат со работа во Oпштата болница Куманово, информираа надлежните од јавната здравствена установа. Поголем дел од...
МАКЕДОНИЈА

Утре ќе биде направена првата екстракција на крв кај пациент, најави Филипче

Берта Китинска
Во болницата „8 Септември“ има апаратот за озонирање на крвта, а од утре почнува и екстракција на крв од оздравен пациент од Kовид-19, чија плазма...
СВЕТ

Ердоган во Истанбул отвори болница на површина од милион квадрати

Stefanija Kuzmanovska
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган отвори делови од јавната болница во Истанбул која има капацитет од 2.682 легла и е во завршна фаза на изградба,...
Други спортови

Ѓоковиќ донираше средства за болницата во Бергамо

Влатко Зорба
Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, донираше значителни средства во болницата во Бергамо, италијанскиот град најпогоден од коронавирусот. Српскиот тенисер, кој неодамна и помогна на својата...
Хроника

Скопјанец во тешка состојба починал во Градската болница

Берта Китинска
Маж почина во Градската болница, откако претходно бил донесен во лоша здравствена состојба од заводот за рехабилитација. Вчера во 19.30 часот во СВР Скопје било...