СТАНДАРД life

Балкан микс

Балкан микс

(ВИДЕО) ТАИРОВИЌ НА МЕТА ПОРАДИ БАКШИШИ: Пејачката во Америка зема пари од публика, а бакнува и долари

Urednik
Босанската пејачка Теа Таировиќ е позната по тоа што и се „лепат парите“. Пејачката каде и да настапува е опкружена со голема сума на пари,...
Балкан микс

Јоксимовиќ снимил дует со Цеца!

Urednik
Српскиот пејач Жељко Јоксимовиќ сними дуетска песна со својата долгогодишна пријателка и колешка Цеца Ражнатовиќ. Имено, пејачот гостуваше во емисијата на „Први ред“ кога водителката...
Балкан микс

Аца Лукас влегува во Гинис

Urednik
Покрај тоа што има водечка позиција меѓу музичарите во регионот, фолкерот Аца Лукас ги прошири своите интереси и надвор од границите на музиката, а својата...
Балкан микс

Шерифовиќ: Уморна сум од се што слушаме, во Србија сите сакаат да пеат

Urednik
Во жирито во „Ѕвезда Гранда“ оваа сезона членува и српската пејачка Марија Шерифовиќ. На почетокот на снимањето на 17-тата сезона од натпреварувањето, таа изјави дека...
Балкан микс

Цеца проговори за свадбата на Анастасија и Гудељ!

Urednik
Српската пејачка Светлана Ражнатовиќ проговори за свадбата на нејзината ќерка, Анастасија со познатиот фудбалер Немања Гудељ. Анастасија и Немања неодамна се верија, а многумина со...
Балкан микс

„Братот и јас…“ Георгиев објави фотографија со Ѓоковиќ од приватна прослава

Urednik
Црногорскиот пејач Владо Георгиев пред неколку дена пееше на прославата на српските репрезентативни кошаркари и тенисерот Новак Ѓоковиќ. Таму разговарал со својот пријател Ноле со...
Балкан микс

Тика Станиќ: Пиев уште од рано детство, дневно и до 2 литри жестоко

Urednik
Српскиот актер Тихомир Тика Станиќ може да се пофали со богата кариера. Има остварено многу значајни улоги, како на филм, така и во серии, но...
Балкан микс

„СТРАШНА БОЛКА И СТРАШЕН ПРОЦЕС! Марија Шерифовиќ во агонија по естетска корекција

Urednik
Српската пејачка Марија Шерифовиќ синоќа одговараше на прашањата на следбениците на социјалната мрежа Инстаграм. Популарната пејачка беше запрашана од следбеник кога планира да ја извади...
Балкан микс

Анѓелка Прпиќ се омажи во тајност

Urednik
АКТЕРКАТА Анѓелка Прпиќ се омажи за својот партнер Марко Жугиќ со кој неодамна ја доби ќерката Чарна. Церемонијата се одржа во тајност, пишува српски „Курир“....
Балкан микс

Ретки фотографии од Ивана Кнол во танга без филтри

Urednik
Хрватската старлета Ивана Кнол (30) ужива во Марбела, Шпанија, каде фотографите ја уловија на популарната плажа Фенди. Судејќи по фотографиите, Ивана одлично се забавувала во...