Таг : Бременост

Здравје и Храна МАГАЗИН

„Бејби бум“ после пандемијата? Тешко веројатно

Уште од самиот почеток на изолацијата на интернет се појавија и шегите дека за девет месеци ќе има бејби бум во светот. Таков исход би...
Забава МАГАЗИН

Ешли Грејам објави фотографија од самото породување

Плус сајз моделот Ешли Грејам ужива во своите родителски обврски, но и не ги заборава сите оние болни моменти од бременоста, породувањето, но и закрепнувањето....
Забава МАГАЗИН

Орландо Блум објави фотографија од бремената сопруга

Пејачката Кети Пери и актерот Орландо Блум минатата недела открија дека го чекаат своето прво заедничко дете. И додека Орландо од минатиот брак со манекенката...
Забава МАГАЗИН

Ешли Грејам храбро ги покажа стриите по бременоста (ФОТО)

Елена Даскалова
Неодамна Ешли Грејам одлучи јавно да прозбори за реалната состојба низ која поминуваат жените кои неодамна се породиле. Освен грижата за бебето, таа се осврна...
Забава МАГАЗИН

Војвотката од Кембриџ откри какво е чувството да излезеш пред фотографите само неколку часа по породувањето

Кристина Денесовска
Кејт Мидлтон во големото интервју прозборе за бременоста, породувањето и мајчинството. Војвотката откри дека се соочувала со стравови како и секоја трудница, а открила и...
Забава МАГАЗИН

Ешли Греам ги сподели маките по бременоста

Кристина Денесовска
Ешли Греам се поради пред само три недели и роди син, а не очекуваше ништо од она што ја снашло по породувањето. „Нека кренат рака...
Забава МАГАЗИН

Ешли Грејам покажа како навистина изгледаат жените по породувањето

Елена Даскалова
Ешли Грејам, која важи за најпопуларен плус-сајз модел во светот, неодамна се породи и стана мајка на син. Таа со своите објави на Инстаграм постојано...
Забава МАГАЗИН

Ен Хатавеј го откри името на своето второ синче

Ѕвездите најчесто за своите наследници бираат некои необични имиња, па вистинско изненадување е тоа што оваа ѕвезда за својот син одбрала традиционално име. Таа на...
Забава МАГАЗИН

Енрике и Курникова го очекуваат третото дете

Пејачот Енрике Иглесијас го очекува третото дете со долгогодишната партнерка и поранешна тенисерка Ана Курникова, пишуваат странските медиуми. Парот засега не ја потврди сречна вест,...