СТАНДАРД life

појадок

Здравје

Овие овошја не треба да се јадат на празен стомак за појадок

Radmila Tasevska
Консумирањето овошје е одличен начин да внесете важни хранливи материи во вашата исхрана, но одредени видови овошје не се препорачува да се консумираат на самиот...
Храна

Готвачка откри јадења кои никогаш не би ги нарачала за појадок

Radmila Tasevska
Појадокот и бранчовите во рестораните и бранч-баровите овде стануваат сè попопуларни, а доколку не сте сигурни што да нарачате следниот пат кога ќе одите на...
Здравје

Одлични намирници за појадок – го забрзуваат метаболизмот и спречуваат надуеност

Urednik
Една од најважните работи што можете да ги направите е да го храните вашето тело со здрава храна, особено по будењето. Хранливиот појадок може да...
Здравје

Подобро да ги јадете овие намирници за појадок отколку јајце: Го намалуваат ризикот од КАРДИОВАСКУЛАРНИ заболувања, дијабетес и холестерол

Radmila Tasevska
Исхраната има прилично големо влијание врз здравјето на срцето, но и врз нивото на шеќер во крвта. Било заклучено дека јадењето грст јаткасти плодови за...
Здравје

Банани за појадок? Еве зошто треба да ги прескокнете

Radmila Tasevska
Кога сте во утринско брзање, лесно е да зграпчите банана за по пат, но според лекарите, ова е лоша идеја. Иако бананата се смета за...
Здравје

🎥 Гастроентеролог го откри појадокот со 4 состојки што го јаде секој ден

Urednik
Здравиот појадок е идеален за почеток на денот, а доктор Вил Булсиевич откри како го подготвува за себе и за своето семејство. Овој гастроентеролог сака...
Здравје

Сакате да изгубите тежина? Ова е најдобриот избор за појадок

Radmila Tasevska
Кога сакате да изгубите тежина, не е тајна дека одржувањето на хранлива диета е еден од најважните чекори што треба да ги преземете. Иако можеби...
Храна

Рецепт за неодоливи турски јајца – појадок достоен за султан!

Radmila Tasevska
Одберете ги најсвежите можни јајца, и ладни – директно од фрижидерот, за полесно да ја задржат формата при правењето. Пошираните јајца сервирани во мешавина од...
Здравје

Три најлоши видови појадок кои треба да ги избегнувате

Radmila Tasevska
Појадокот е несомнено најважниот оброк во денот, кој може значително да влијае на нашиот мозок и целокупното здравје, но диететичарите предупредуваат дека има намирници кои...
Здравје

Нутриционистка: Намирници кои никогаш не треба да ги јадете за појадок

Urednik
Нутриционистката Пипа Кембел за Cosmopolitan откри што треба да избегнуваме за појадок. Иако е важно да се консумира сè во умерени количини, треба да ги...