СТАНДАРД life
Шоубиз

📷Џенифер Анистон се верила?

Познатата актерка Џенифер Анистон ги поттикна гласините за свршувачка откако позираше на доделувањето на SAG наградите со огромен дијамантски прстен на левата рака.

55-годишната актерка беше номинирана за улогата во „The Morning Show“, но наградата ѝ припадна на Елизабет Дебицки од серијата „The Crown“.

Анистон, исто така, излезе на сцената со колегата Бредли Купер за да ѝ ја додели наградата за животно дело SAG на Барбра Стрејсенд. Убавата актерка ги сврте погледите во сребрен фустан со длабоко деколте и шлиц.

Сепак, највпечатлив дел од нејзиниот стајлинг беше накитот, а прстенот што ѕвездата на „Пријатели“ го носеше на раката ги привлече сите погледи. Не е познато дали моментално се гледа со некого, со оглед на тоа што во последните пет години не била романтично поврзана со никого.

Да потсетиме, Анистон има два брака зад себе – таа се омажи за Бред Пит за прв пат во 2000 година, но парот се разведе во 2005 година откако се шпекулираше дека на снимањето на филмот ‘Господин. и г-ѓа. Смит се сплеткал со Анџелина Џоли, со која подоцна заврши во брак.

По Бред, Џенифер се сврши со Џастин Теру во 2012 година и се венчаа три години подоцна, но се разведоа во 2018. Претходно се забавуваше со други познати мажи, како Пол Руд, Тејт Донован, Винс Вон и Џон Мајер.

И покрај бројните врски кои немаа среќен крај, актерката наводно е оптимист дека повторно ќе ја пронајде љубовта во своите 50-ти. „Џен верува дека на крајот ќе ја запознае вистинската личност“, изјави извор за Us Weekly минатото лето.

Но, инсајдерот исто така додаде дека ако никогаш повеќе не најде љубов, Џенифер ќе биде добро. “Таа нема да гризе ако тоа не се случи. Сама ѝ оди добро. На Џенифер ѝ оди одлично. Таа е среќна, здрава, има исполнета кариера, го има своето семејство и пријателите. Поминала низ многу, но се чувствува благословена да оди напред и лично и професионално“, додаде изворот.

Во ноември 2022 година, Џенифер и самата призна дека „би сакала повторно да биде во врска“, но исто така додаде дека „не е заинтересирана повторно да се омажи“.

„Никогаш не вели никогаш, но немам интерес повторно да одам по патеката“, изјави таа за Allure. Сепак, таа призна дека сè уште ќе биде отворена за љубов бидејќи да се биде сингл понекогаш може да биде предизвик.

Поврзани вести

Пике и Клара Чиа го започнаа заедничкиот живот во куќата во која живеел со Шакира

Urednik

Стрип и Сејфрид ги открија своите барања да се вратат во хит мјузиклот Mamma Mia

Urednik

Де Ниро го загуби случајот, треба да и плати на поранешната помошничка повеќе од милион долари

Radmila Tasevska