Таг : грешки

МАГАЗИН

Хороскопскиот знак открива какви грешки правите на првиот состанок

Влатко Зорба
Конечно запознавте некој што ви е интересен и по некое време отидовте на состанок. Ви се чинеше дека сè поминало одлично, но другата личност не...
МАГАЗИН

Грешки кои ги прават родителите, а кои можат да имаат лош ефект врз нивните деца!

Stefanija Kuzmanovska
Секој родител сака своето дете да биде љубезно, упорно, да има самодоверба и да знае како да се справи со разни ситуации во животот. Сепак,...
Забава

5 грешки што несвесно ги правите при користење на средства за дезинфекција

Влатко Зорба
По официјалните упатства за заштита од коронавирус, многумина се обезбедија со средства за дезинфекција. Но, она што можеби не го сфаќате е дека, исто како...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Шест хигиенски грешки кои постојано ги правиме

Кристина Денесовска
Никогаш порано, како сега, не се зборувало за хигиена. Голем број лица за прв пат во животот водат сметка за тоа редовно да ги мијат...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Најголемите грешки кои ги правите при земање витамини

Елена Даскалова
Витаминските суплементи се едни од најпродаваните фармацевтски производи и сосема нормално е да имаат и лојални корисници, но и такви кои се против нивно користење....
Здравје и Храна МАГАЗИН

7 грешки кои ги правите со појадокот

Елена Даскалова
Појадокот има докажано позитивно дејство и врз вашето тело и врз здравјето. Но, проблемот се појавува поради тоа што избирате да јадете и на кој...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Овие грешки најчесто го уништуваат маслиновото масло

Елена Даскалова
Маслиновото масло важи како едно од најквалитетните и најздравите, особено ако е ладно цедено и со проверено потекло. Ако сте одлучиле да го користите во...