Таг : вишок килограми

МАГАЗИН

Џорџ Клуни има одличен совет за жените со „вишок килограми“

Stefanija Kuzmanovska
Мажите како Џорџ Клуни се толку ретки што скоро секоја негова реченица може да се стави во книги за бонтон, рече актерката Џулија Вилан која...
МАГАЗИН

10 професии во кои најлесно ќе „заработите“ вишок килограми

Stefanija Kuzmanovska
Интелектот честопати оди рака под рака со недостаток на физичка активност и потешко е да се размислува за здрави навики во исхраната ако ги поминете...
Компании и пазар

Oд вишок килограми до дебела сметка – креирала апликација за слабеење вредна 55 милиони евра

Stefanija Kuzmanovska
Започна од нула, а сега е сопственик на најпопуларната апликација од областа на здравјето и фитнесот. BetterMe ја презеле над 50 милиони луѓе, а нејзин...
Забава МАГАЗИН

Кристина Агилера во непрепознатливо издание

Пејачката Кристина Агилера во последно време се повлече од јавност и се посвети на своето семејство. Папараците ја уловија додека таа и сопругот ја носеа...