СТАНДАРД life
МК Сцена

📽Тино Брзи ја објави својата нова песна

Младиот артист Валентино Милорадевски од Куманово попознат како Тино Брзи ја објави својата нова песна под името „Самама”.

Во море песни за алкохол и брзи коли, тој својата песна ја напишал за неговата сакана, која како што тој вели, кога го погледнала му застанало срцето.

– Сакајте се, љубовта го прави светот поубави не чекајте, побарајте го, побарајте ја, ако сте сами”, порачува Тино.

Станува збор за млад 23-годишен арист кој е решен да ја освои македонската, а потоа и балканската музичка сцена.

Како звучи неговото најново остварување слушнете во продолжение.

Поврзани вести

Лоба во секси костим за капење ужива на плажа (ВИДЕО)

Radmila Tasevska

Краткометражниот филм „Мавера” вечерва премиерно и на „Ѕирни“

Urednik

Се огласи Елена Ристеска по нападот во угостителски објект во Скопје (ФОТО)

Radmila Tasevska