Таг : одмазда

Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои ја сакаат одмаздата

Кристина Денесовска
Тие не дозволуваат оној кој ги повредил да помине неказнето. Личностите родени во овие хороскопски знаци не чекаат кармата да си го одработи своето, туку...
Вести

Иран: Разгледуваме 13 сценарија за одмазда

Влатко Зорба
Иран разгледуваше 13 „сценарија за одмазда“ поради американскиот воздушен напад во кој загина иранскиот генерал Касим Сулејмани во Ирак. Тоа го изјави денеска секретарот на...