Таг : Овен

Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои ја сакаат одмаздата

Кристина Денесовска
Тие не дозволуваат оној кој ги повредил да помине неказнето. Личностите родени во овие хороскопски знаци не чекаат кармата да си го одработи своето, туку...
Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои се однесуваат како родители кон партнерот

Наместо да сфатат дека се во врска со возрасна личност, личностите родени во овие знаци од зодијакот, кон своите партнери се однесуваат како кон деца....
Забава МАГАЗИН

Три хороскопски знаци кои ги одбегнуваат долгите љубовни врски

Повеќето бараат сериозна врска во која ќе бидат до крајот на животот, но постојат и периоди кога повеќе им одговара да бидат во необврзувачки однос...
Забава МАГАЗИН

Пет знаци кои важат за најразмазени во хороскопот

Врската со размазена личност не е лесна. Дури и ако се забавувате со години и партнерот ве позната, тешко е да чекорите во животот со...
Забава МАГАЗИН

Четири хороскопски знаци кои ги очекува нова љубов во 2020 година

Кристина Денесовска
За некои хороскопски знаци новата година ќе биде полна со можности, а тоа го вклучува и наоѓањето на нов партнер. Овен Овој знак ќе запознае...
Забава МАГАЗИН

Три хороскопски знаци кои ќе имаат среќа во љубовта

Кристина Денесовска
Има нешто магично во овој дел од годината кога луѓето се чувствуваат и однесуваат поразлично. Поради тоа многумина, во ова посебно време, ја наоѓат својата...
Забава МАГАЗИН

Три хороскопски знаци кои во 2020 година ќе влезат во сериозна врска

Кристина Денесовска
Како што се доближуваме до 2020 година, така има се повеќе прогнози за тоа што не чека. Во следната година не очекуваат неколку важни астролошки...
Забава МАГАЗИН

Четири хороскопски знаци кои важат за најсреќните луѓе

Кристина Денесовска
На некому ѕвездите му се насмевнале, а за некого „умираат“ од смеење. Овие четири хороскопски знаци имаат повеќе среќа од останатите бидејќи самите си ја...