СТАНДАРД life
Некатегоризирано

Никогаш нема да ви кажат – ТЕ САКАМ: Мажите родени во овие хороскопски знаци никогаш не ги покажуваат емоциите!

Те сакам. Едноставна и кратка реченица, но толку моќна. Сите не можеме лесно да го изговориме, но сите сакаме да го слушнеме. Астролозите велат дека мажите родени во овие хороскопски знаци најтешко тоа го изговараат. Тие скоро никогаш не покажуваат емоции:

Близнаци

На овој знак му треба многу време да се препуштите на нова врска, а особено отворено и неограничено да ги искажат своите чувства. За Близнаци, „Те сакам“ се изговара само кога се уверени во своите емоции, а тоа трае долго. Тие не ги сфаќаат овие зборови лесно.

Девица

Припадниците на овој знак имаат вродена потреба сè да биде совршено, вклучително и врската. Девиците се перфекционисти и постојано ги доведуваат во прашање нивните чувства. Тие ќе се воздржат од изјавување љубов сè додека не бидат 100 проценти сигурни во своите емоции. Ако ги слушнете овие два збора од Девицата, знајте дека тие се навистина искрени.

Шкорпија

Шкорпиите не сакаат промени и преферираат долги врски. Правилото за нив е да останат со партнерот во добро и во лошо. Сепак, и покрај тоа што тие се посветени на љубовна врска од самиот почеток, тие ќе речат „Те сакам“ само кога ќе бидат 100 проценти сигурни дека врската е сериозна и силна затоа што не сакаат да покажат ранливост или да се повредат од време.

Водолија

На припадниците на овој знак им треба многу простор и слобода во врската. Тие често преферираат нетрадиционални врски и ретко изјавуваат љубов затоа што сметаат дека ова ќе создаде обврски за кои не се подготвени. Тие се подготвени да ја жртвуваат својата слобода само за лицето кое ќе им овозможи да бидат тоа што се. Само тогаш тие се отвораат емотивно, целосно се предаваат на врската и велат „Те сакам“.

Поврзани вести

Милевски: Создаваме пост-ковид амбиент за општините да можат посилно да го придвижат локалниот развој

Влатко Зорба

Николовски: Корупцијата и криминалот не познаваат граници, мора да бидеме единствени во заложбите

Влатко Зорба

СЛЕДУВА ПРОМЕНА ВО ОБЛАСТА НА ПАРИТЕ: Овие три хороскопски знаци ДЕНЕС доживуваат ВАЖЕН пресврт!

Radmila Tasevska