СТАНДАРД life
МК Сцена

„Црвена во лицето и отечена“: Тијана Дапчевиќ им се обрати на фановите од ординација (ФОТО)

Пејачката Тијана Дапчевиќ е позната како некој кој јавно говори за бројни теми. Таа одлучи да направи естетска корекција за зголемување на усните.

Пејачката на своите следбеници на Инстаграм им го покажа комплетниот процес, но и резултатите.

Сепак, Тијана беше црвена во лицето и отечена, па на самиот почеток мораше да им објасни на следбениците зошто нејзината кожа реагирала така.

„Треба да ѝ објаснам на широката публика и гледачите зошто сум толку црвена. Не верувам дека луѓе со волку чувствителна кожа доаѓаат во ординација, но јас сум малку чувствителна, што никогаш не би се рекло, па оттука и црвенилото“, вели Тијана во видеото, а потоа го објаснила комплетниот процес на оваа процедура.

Поврзани вести

Дарио & Миг 21 во живо пред скопјани !

Urednik

„Шпанска вечер“ во Limak Skopje Luxury Hotel – мистична страст и гастрономска сензација за сите сетила

Urednik

Интервју со Дума: Иако има тенденција да се прикаже дека жените се еднакво застапени, нема родов баланс во филмската индустрија

Urednik