СТАНДАРД life
Стил

📸Ниту ниските температури не ја натераа познатата бринета да го сокрие својот фантастичен фустан со капут

И покрај температурите под нулата и силниот снег, Кендал Џенер го „заборави“ топлото палто и покажа смел зимски стајлинг. За излегувањето со сестрите Ким и Клои Кардашијан, кој вклучуваше шопинг и вечера, 28-годишната манекенка се спротивстави на ниските температури во сив волнен фустан на едно рамо Bottega Veneta.

Кендал Џенер
Кендал Џенер

Моделот на фустанот, кој беше прикажан на модната писта Bottega Veneta есен/зима 2023 година, е направен со помош на ексклузивна техника „да се создаде ефект на астраханско крзно“, според дизајнерот Матие Блази.

Фустанот имаше „зимски допир“ благодарение на белиот, крзнен раб што изгледаше како топол шал.

Стајлингот беше комплетиран со црни најлонки и класични црни шпиц салонки.

Поврзани вести

📷Шерон Стоун го украде вниманието во гламурозна креација која не е за секого

Urednik

Романската Софија Лорен доминираше во фустан кој никогаш не излегува од мода

Urednik

📸 Дел од најдобро облечените ѕвезди од Греми

Radmila Tasevska