СТАНДАРД life
Стил

Корсет во преден план: Сара Џесика Паркер го привлече вниманието со заводливиот стајлинг

Актерката Сара Џесика Паркер блесна на црвениот тепих на доделувањето на наградите „Daily Front Row Fashion Meda“, привлекувајќи внимание во заводлив фустан со корсет во преден план.

Ѕвездата од „Сексот и градот“ носеше креација на Оскар де ла Рента во виолетова тантела, долги ракави и отворено деколте со трендовски корсет за допир на сензуалност.

И додека овој фустан никого не остави рамнодушен, неговата комбинација со чевли и чанта предизвика поделени мислења кај обожавателите на кои особено не им се допадна изборот на бои.

Имено, Паркер заедно со нејзиниот виолетов фустан носеше лимон жолти салонки и сина лакирана чанта, а фановите не го криеја разочарувањето од нејзиниот аутфит:

„Ова е идеалниот стајлинг… за бабата на невестата“, „Дефинитивно не е нејзиното најдобро издание“, „Се’ изгледа многу евтино“, „Едноставно НЕ“, беа само дел од коментарите.

Сара Џесика Паркер ја избра чантата на годината – неодолив модел кој може да се носи на многу начини

Поврзани вести

Поранешната љубов на Лео ди Каприо во сензационален фустан ги стави сите во втор план

Urednik

Ревија на Амал Клуни во Венеција: Славната адвокатка го украде центарот на вниманието и со овој фустан

Urednik

Блеска и на 59 години: Во стајлингот на Сандра Булок доминираа најпосакуваните парчиња

Urednik