Таг : Арсенал

Фудбал

Страшна повреда на голманот Арсенал! (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Голманот на Арсенал, Бернд Лено доживеа сериозна повреда на коленото на натпреварот против Брајтон. Арсенал повторно ги разочара своите навивачи. По поразот од Сити, клубот...
Забава

Емери ја обвинувал поранешната девојка за поразите на Арсенал

Влатко Зорба
Поранешниот тренер на Арсенал, Унаи Емери, ја обвини својата поранешна девојка дека е главниот виновник за неговиот тренерски неуспех на „Емирати“, нарекувајќи ја вештерка. Потсетуваме,...
Забава МАГАЗИН

Фудбалерот Месут Озил стана татко

Ѕвездата на Арсенал Месут Озил ја објави првата фотографија од својата ќеркичка. „Фала Богу што нашата ќерка Еда е родена здрава. Бог ќе даде да...