Таг : Арсенал

СПОРТ Фудбал

Артета планира реконструкција на Арсенал, познато е кој си заминува

Главниот тренер на Арсенал, Микел Артета, планира глобално реструктуирање на тимот, пренесува „Сан“. Според изворот, шпанскиот специјалист планира да се раздели со играчот од средниот...
Фудбал

Артета не очекувал дека Арсенал ќе настапи толку добро во неговиот прв натпревар како менаџер

Влатко Зорба
Фудбалерите на Арсенал во многу аспекти настапиле подобро во првиот натпревар на тимот под водство на Микел Артета отколку што очекувал новиот менаџер на тимот....
Фудбал

Никола Пепе го брани Љунгберг: Критикувајте ги играчите, а не тренерот!

Влатко Зорба
Рекордната аквизиција на Арсенал, Никола Пепе рече дека критиките кон тимот треба да бидат насочени кон самите играчи, а не кон менаџерот Фреди Љунгберг. Во...
СПОРТ Фудбал

Љунгберг ја забележа првата победа како тренер на Арсенал (ВИДЕО)

Екипата на Арсенал синоќа го совлада Вест Хем со 3:1 и ја запиша првата победа со Фреди Љунгберг на тренерската позиција. Воедно „топчиите“ ја прекина...