Таг : драма

Забава МАГАЗИН

Започнува новата сезона на реалното шоу на семејството Кардашијан

Кристина Денесовска
Глобалниот хит, Keeping Up with the Kardashians, се враќа со најновата сезона, 18 по ред, на 5 април, а ќе биде емитувана во недела на...
МАКЕДОНИЈА

Видео: Ова беше една разгневена толпа, бевме нападнати со сите можни предмети и тупаници

Берта Китинска
Долги часови насилство, борба да се преживее и опстане. Сведочења на тие што беа нападнати во Собранието на 27 април, за што размислувале при соочувањето...
Забава МАГАЗИН

Кортни Кардашијан останува без најважниот извор на приходи?

Кристина Денесовска
Со цел да ги измазнат несредените осноси главата на кланот Кардашијан-Џенер, Крис Џенер, одлучила дека треба да ги однесе своите ќерки на семеен викенд во...
Забава МАГАЗИН

Кејтлин и Клои не зборувале цели шест години

Не е тајна дека односите меѓу Кејтлин Џенер и Клои Кардашијан веќе подолго време не се сјајни. Од кога Кејтлин подлегна на операција за промена...
Забава МАГАЗИН

Три хороскопски знаци кои сите проблеми ги решаваат по мирен пат

Елена Даскалова
Овие три хороскопски знаци сите ги сакаат поради нивната сталоженост и стабилност. Тие нема да ви направат драма доколку имате проблем, напротив, ќе седнат и...