Стандард

Енкориџ

КРИПТОВАЛУТИ

Anchorage – првата американска крипто-банка со федерална банкарска лиценца

Влатко Зорба
Anchorage Trust Company со седиште во Јужна Дакота влезе во историјата како прва федерална банка во САД на која и е доделено старателство над дигиталните...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!