Таг : Енрике Иглесијас

Забава МАГАЗИН

Очувот на Енрике почина од коронавирус

Во семејството на познатиот пејач се случи голема трагедија. Очувот на Енрике Иглесијас почина како последица на заразата со коронавирус. Карлос Фалко, очувот на Енрике,...
Забава МАГАЗИН

По месец-дена, Ана и Енрике го открија името на бебето

Пејачот Енрике Иглесијас и поранешната тенисерка Ана Курникова вешто ја криеја нејзината бременост од очите на јавноста, а веста ја потврдија на само неколку недели...
Забава МАГАЗИН

Ана и Енрике објавија фотографии од бебето

Елена Даскалова
Пред неколкудена брат му на Енрике, Хулио Јуниор, случајно или намерно, за едно радио откри дека веќе станал чичко и дека Енрике и Ана Курникова...
Забава МАГАЗИН

Ана и Енрике станаа родители по третпат?

Елена Даскалова
Неодамна излегоа папарацо-фотографии на кои беше очигледно дека поранешната тенисерка Ана Курникова е бремена, а сега веќе се зборува и дека се породила. Ана е...
Забава МАГАЗИН

Енрике и Курникова го очекуваат третото дете

Пејачот Енрике Иглесијас го очекува третото дете со долгогодишната партнерка и поранешна тенисерка Ана Курникова, пишуваат странските медиуми. Парот засега не ја потврди сречна вест,...
Забава МАГАЗИН

Урнебесно видео на Енрике Иглезијас со близнаците

user2
Веќе неколку години, славниот пејач Енрике Иглесијас, кој ги освојува срцата на жените и девојките низ светот, е горд татко на близнаци – Николас и...