Таг : илон маск

Забава МАГАЗИН

Детето на Илон Маск само ќе одлучи за својот пол

Кристина Денесовска
Пејачката Гримс, чие вистинско име е Клер Бучер, на почетокот на оваа година објави дека е бремена од бизнисменот и директорот на фирмата SpaceX, Илон...
Вести СВЕТ

Почна судењето на Илон Маск, британски нуркач нарече педофил

Почна судењето на сопственикот на „Тесла“ Илон Маск бидејќи на Твитер го нарече „педофил“ британскиот нуркач кој помогна во спасувањето на група момчиња од пештера...
Вести СВЕТ

Братот на Пабло Ескобар му се закани на Илон Маск: Ми ја украде идејата, ќе те уништам!

Maja_Serafimova
Роберто Ескобар, брат на познатиот нарко-бос Пабло Ескобар тврди дека авторските права за фрлачот на пламен, која компанијата во сопственост на Илон Маск почна да...